Dönüşümcü Kulübü

mutlu otogaz

Dönüşümcü Kulübü

Aygaz ve Mogaz Dönüşümcü Kulübüne Hoşgeldiniz...

Aygaz Dönüşümcü Kulübü’nde ücretsiz gaz ayarı yaptıranlara kaçırılmaz fırsatlar!

Aygaz Dönüşümcü Kulübü’ne üye olan servislere gelen LPG’li araç kullanıcıları hem gaz ayarını ücretsiz yaptırıyorlar hem de otogaz alımlarında indirim kazanıyorlar.

Aygaz Dönüşümcü Kulübü’ne üye olan servislere gelen LPG’li araç kullanıcıları kazanıyor. Aygaz Dönüşümcü Kulübü üyesi dönüşüm servislerinde araçlarına ücretsiz gaz ayarı yaptıranlar, ilk iki 50’şer TL’lik otogaz alımlarında anında kullanabilecekleri 7,5’ar TL hediye otogaz ve toplam 700 TL’ye kadar her otogaz alımlarında %5 Paropuan, toplamda 50 TL otogaz kazanıyorlar. 2 Kasım’da başlayan bu kaçırılmaz kampanya, 30 Nisan 2016’ya kadar sürecek.

Bilgi

Otogaz, LPG’nin araç yakıtı olarak kullanılan haline halk arasında verilen isimdir. Otogaz, propan ve bütan gibi basit hidrokarbonlardan oluşmakta olup doğalgazdan veya petrol damıtımından elde edilmektedir.

Çevreciliği ile Avrupa Birliği tarafından “Geleceğin Yakıtları” arasında gösterilen LPG, 1996 yılından bu yana ülkemizde araç yakıtı olarak kullanılmakta olup 2009 yılından beri Türkiye’de en çok tercih edilen binek araç yakıtı konumundadır. Şu an her 10 binek araçtan 4’ünde otogazın kullanıldığı ülkemizde her sene yaklaşık 300.000 yeni kullanıcı, aracını otogaz kullanacak şekilde dönüştürmektedir.

Binek araçtan lüks arazi araçlarına, taksiden hafif ticari araçlara kadar her türlü araç tipinde güvenle kullanılan otogaz, yaklaşık 4 milyon tüketicinin tercihidir. Üstelik tüketicilerin 700.000’e yakını bayan sürücülerden oluşuyor

Otogaz, benzine göre daha yüksek oktan değerine sahiptir. Bu sayede tüm araçlarda daha verimli yanma ve daha yüksek motor gücü üretimi sağlar.

LPG sayesinde %30’un üzerinde yakıt tasarrufu sağlanmaktadır. Bu da araç başına yılda ortalama 1.000 – 1.500 TL tasarruf etmek anlamına gelir. Bu sayede dönüşüm işleminin masrafı 1 seneden daha kısa sürede geri kazanılmış olur.

LPG, en az alternatifleri kadar güvenli bir yakıttır. Alternatiflerine göre yaklaşık 6 kat daha kalın tankı ve emniyet valfi LPG’yi diğer yakıtlardan güvenlik anlamında farklılaştırmaktadır.

Otogaz daha düşük CO2 emisyonu, sıfıra yakın kurum salınımı ve daha düşük partikül maddeler, NO, ve asetaldehit, bütadien ve benzeri gibi zararlı gaz emisyonu değerleri ile alternatiflerine göre daha çevreci bir yakıttır.